III Spotkanie „Miasto Twórcze” 03.08.2018 – Zapraszamy!

Kiedy?

Stowarzyszenie ETOS zaprasza na III Spotkanie „Miasto Twórcze”, którego tematem będzie atrakcyjność oferty edukacyjnej w Jeleniej Górze. Wydarzenie odbędzie się 03.08.2018 roku (piątek) w siedzibie Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych przy ulicy Osiedle Robotnicze 47A w Jeleniej Górze.

 

 

Kim jesteśmy?

ETOS Jelenia Góra jest nową organizacją założoną przez młodych mieszkańców Stolicy Karkonoszy. Wydarzenia z cyklu – Spotkanie „Miasto Twórcze” są okazją do porozmawiania z jeleniogórzanami oraz mieszkańcami okolic o ważnych z ich punktu widzenia problemach.

 

Jak działamy?

Stowarzyszenie podchodzi metodycznie do diagnozy problemów naszego miasta wykorzystując m.in. narzędzie, jakim jest analiza A3*. W poprzedniej edycji Spotkania „Miasto Twórcze” zostało wskazanych kilka najistotniejszych kwestii, które mają największy wpływ na rozwój Jeleniej Góry.  „Pierwszym spośród tych czynników jest rynek pracy, który powinien dawać większą możliwość rozwoju osobistego oraz uzyskania satysfakcjonującego wynagrodzenia. Drugim elementem określonym przez uczestników spotkania, była  mało atrakcyjna oferta edukacyjna szkół średnich, zawodowych i uczelni wyższych. W związku z tym temu zagadnieniu zostaną poświęcone kolejne warsztaty” – mówi Paweł Staworzyński prezes Stowarzyszenia ETOS, który jest specjalistą z dwudziestoletnim doświadczeniem z zakresu organizacji pracy, optymalizacji kosztów i zwiększenia produktywności.

 

*Analiza A3 jest profesjonalnym narzędziem wykorzystywanym w największych koncernach na świecie do rozwiązywania problemów. Przez rozłożenie danego zagadnienia na podstawowe elementy możemy wykazać, które z nich nie działają najlepiej. Tym samym wiemy, co należy poprawić i komu zaproponować wprowadzenie zmian, tak aby cały proces został zoptymalizowany.

 

Dołącz do wydarzenia na Facebook’u – Zapraszamy!